Cena, ceník, kolik stojí blefaroplastika

Cena operace očních víček se liší podle toho, v jakém městě a na jaké klinice zákrok podstoupíte, ale samozřejmě i podle toho, zda vám bude plastický chirurg operovat jen horní víčka nebo horní i dolní víčka zároveň, případně zda bude i odstraňovat nadbytečný tuk. Blefaroplastiku lze provádět taktéž v kombinaci s dalšími zákroky, pak je ale cena samozřejmě ještě vyšší. Počítejte také s tím, že cena závisí i na zkušenostech a prestiži chirurga.

 

Cena operace očních víček

Operace horních víček vás bude stát asi 15 000 Kč, za operaci horních a dolních víček zaplatíte cca 30 000 Kč. Vždy se však ještě ujistěte, že cena, kterou klinika uvádí, je konečná. Někdy je třeba zvlášť zaplatit vstupní konzultaci, zakoupit si po operaci hojivé masti a léky apod.

ORIENTAČNÍ CENY

Operace očních víček hrazená pojišťovnou

V některých případech zákrok hradí pojišťovna. Operace očních víček na pojišťovnu je možná v případě, že máte zdravotní problémy a operace je indikována z medicínského důvodu. Operaci vždy musí schválit revizní lékař pojišťovny.

Bohužel operace víček jsou pojišťovnami hrazeny spíše ve výjimečných případech. Pacient musí mít velké problémy, převislá kůže musí velkou měrou zasahovat do zorného pole nebo musí být například omezeno pacientovo periferní vidění.

Jak postupovat, když chcete, aby byla operace očních víček provedena na pojišťovnu? Nejprve je nutné navštívit očního lékaře. Na základě jeho vyšetření je možné odeslat žádost reviznímu lékaři pojišťovny.

Dejte ale pozor, pokud už vám pojišťovna zákrok proplatí, ne na každé klinice ho budete moci podstoupit. Ne každé klinika, které operuje víčka, má zároveň smlouvu s vaší pojišťovnou.