Často kladené dotazy / FAQ


Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.
Kolik stojí operace očních víček?
Operace horních víček vás přijde asi na cenu okolo 20 000 Kč. Pokud se rozhodnete pro operaci víček horních i dolních, nezaplatíte dvakrát tolik, obě operace při jednom sezení jsou výhodnější.
Proplácí blefaroplastiku pojišťovna?
Na pojišťovnu lze zákrok provést, avšak pouze ze zdravotních důvodů. V těchto případech zákrok musí schválit revizní lékař pojišťovny.
Co hojení? Jak dlouho po operaci se oční víčka zhojí?
Ihned po operaci očních víček lze odejít domů, avšak je třeba dodržovat klidový režim, nezvedat těžké věci, nosit sluneční brýle. Zhruba týden po operaci lékař odstraní stehy a zmizí také otoky. Modřiny se mohou hojit ještě o něco déle. Vše je individuální. Dokonalé zhojení a posouzení výsledku je možné zhruba za osm týdnů.
Líčení po operaci očních víček, kdy?
K líčení očí se můžete vrátit cca 10 až 14 dní po zákroku. Pokud se nevyskytnou žádné problémy, můžete se nalíčit cca 48 hodin po vyndání stehů.
Jsou po operaci očních víček viditelné jizvy?
Jizvy po operaci očních víček vzniknou, ale pokud se o ně budete po zákroku dobře starat, nebudou téměř viditelné. Doporučeno je promazávání 2x denně krémem, ideální je krém Strataderm nebo Bepanthen. Vhodné není chodit na sluníčko a do solária. Počítat je také nutné s tím, že jizvy mohou být viditelné a růžové až půl roku.
Jak dlouho blefaroplastika vydrží?
Operace má dlouhodobý efekt. Protože jsou ale oční víčka neustále v pohybu a namáhána, vytvoří se zhruba po deseti letech od operace opět mírný převis. Operaci je možné podstoupit znovu a vzhled víček opět upravit.


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.